Pracovní porada

30. srpna 2017 v 17:51 | Proksovka |  Moje práce
Čtvrtý den jsem si tedy do práce přivstala, ta půlhodinka mě nezabije. Martina to má horší, měla mít volno a místo toho musí jet na prodejnu, nyní oceňuju výhodu toho, že mi první měsíc v práci napsala Pavla směny skoro každý den, do práce musím stejně, takže je mi už celkem jedno zda tam budu o půl hodiny dřív.
Sešly jsme se všechny čtyři na osmou ráno, sedíme v prázdné prodejně, každá v ruce hrnek kávy a vedoucí Pavla začíná poradu. Nejdříve nám oznámí, jak jsme na tom s výsledky co se týká tržby, kusovosti, průměrného nákupu ( všechno jsme si mohli po deváté přečíst na nástěnce ) Potom ovšem přichází s novinkou... do teď jsme cenovky na zboží lepily na cedulky přes nápis PRICE, nyní se to prý musí lepit pod slovo PRICE... Co to je za blbost, ptám se. No to není blbost, ale nařízení manažerky, oponuje Pavla. Prý nyní budou cizinci vědět, že ta částka, co je tam napsaná je cena. No a co by to asi mělo bejt jinýho... říkám já, že by vodní sloupec ? Vžyť tím vlastně diskriminujeme čechy, taky tam nemají napsaný nápis CENA. No Pavla to se mnou odmítá řešit, prostě se to od nynějška bude dělat takto. Přemýšlím, zda se manažeři už se svým myšlením rodí, nebo ho snad získávají během dospívání... Tohle přeci nemůže vymyslet někdo normální.
No ke konci porady se dozvídáme, jaké jsou naše plány na příští měsíc ( což jsme si taky mohli přečíst na nástěnce ) a tím porada končí. Chudák Martina, kvůli tomuhle sem jela 70 kiláků.
Martina jede domů a my ostatní tři zůstáváme na prodejně, přichází dopravce, který nám veze asi deset beden zboží, takže se pouštíme do kontrolování. Jsme na to tři, tak nám jde práce krásně od ruky, dáváme si záležet, aby nyní byly cedulky s cenou nalepeny pod nápisem PRICE a ne přes nej. Najednou se zarážím u dámských mikin, mají křivě ušitý zip, projíždíme s vedoucí jednu po druhé a dáváme stranou ty, kde by si toho zákaznice nemuseli všimnout, ostatní půjdou zpět jako skladová reklamace. Další zásek se objevuje u pánských triček, odlepuje se u nich nápis, opět následná konzultace s vedoucí a třídění triček, na ty , které se pošlou zpět a které se pokusíme prodat.
Trochu se nad kvalitou šití zarážím, jak je to možné ptám se Pavly. No ono totiž v Číně šije poslední dobou stále více firem a bohužel začínají na tu kvalitu dost kašlat, oznamuje mi Pavla. Zakázka se tam posílala před vánocema a v únoru se zjistilo, že na to nikdo nesáhl, takže se honem shánělo, kdo jiný by to ušil za ty peníze a už to bohužel odnesla kvalita. Namátkově se kontrolovalo každé padesáté triko a honem se to posílalo na prodejny.
No a nebylo by teda lepší nechat to opravdu ušít v Čechách, napadá mě. Pavla na mě kouká jako bych spadla z višně. Si jako myslíš, že by to tady někdo za ty peníze ušil ? A hlavně, tady v Čechách ti nebudou švadleny dělat 12 náctky a ani chodit do práce o víkendu, aby se to stihlo.
Přemýšlím, jak to budu vysvětlovat zákazníkum, až si těch chyb v šití všimnou a nemám z toho dobrý pocit.
Vůbec mne u této firmy překvapuje přístup k zákazníkům, pokud si něco objednají na e-shopu a nesedí velikost, tak už to nemůžou vyměnit na našich prodejnách, ale musí to posílat zpět na e-shop. Což mi příe hloupé, když tu správnou velikost na prodejně máme.
Posledně volala paní a sháněla kraťasy, zjistila jsem na které prodejně jsou, ale již nešlo je na tu naší prodejnu stáhnout, aby si je paní mohla přijít vyzkoušet. Tohle neděláme reagovala Věrka, to by jsme tady za chvíli byli úplně zavalený a lidi by si hrozně vymejšleli.
Zlatá bývalá firma, tam sjme se snažili zákazníkum maximálně vyjít vstříc a musim říct, že si toho celkem vážili a vrceli se nám zpátky.
Během těch posledních čtyř dnů stále více přemýšlím, zda to bylo rozumné rozhodnutí vzít tuhle práci, ale co, když mě to tady bude hodně štvát, tak prostě půjdu jinam, v dnešní době shánějí lidi všude. Jen mne vždy deprimují ty pohovory, kdy poslouchám stále stejné omleté řeči. Jako úplně mě vytáčí otázka : Proč jste si vybrala zrovna naší firmu? No proč asi, protože potřebuju peníze, proto sháním práci a vy jí nabízíte.. chtělo se mi vždy křičet. Jenže jsem to samozřejmě polkla a odpověděla naučené fráze z internetu o tom jak toužím pracovat ve firmě se silným zázemím a podobné kecy.
Celý je to vlastně taková hra, včetně motivačního dopisu, všechno důležité je napsané v životopise, jenže vy máte ještě napsat motivační dopis o tom, jak jste pro firmu nepostradatelní.
No uvidíme co mě čeká zítra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama