Třetí den v nové práci

30. srpna 2017 v 13:30 | Proksovka |  Moje práce
Třetí den mám směnu opět s Martinou, náladu má stále pod bodem mrazu, zpraží mě pohledem a poznámkou, že se diví, že jsem to ještě nezabalila a potom mi vylíčí, že cestou do práce přejela nějakého bažanta nebo koroptev a má teď celej předek auta zadělanej od peří. Na oplátku jí zase převyprávim svojí historku s tím, jak mi včera spadnul pod kolo ožrala a tím jí krapet zvednu náladu. Ale né na dlouho, protože koukne na nástěnku a zjišťuje, že je zítra ráno od osmi na prodejně porada. Moc tomu nerozumím, jsme tady čtyři na plnej úvazek, vedoucí se střídá s náma se všema, tak by s námi ty věci mohla probrat během směny a nemusela by nás sem tahat hodinu před zavíračkou. Navíc se od Martiny dozvídám, že do práce dojíždí ze 70 km vzdáleného města. Zírám na ní, já sice taky dojíždím, ale 70 kiláků, to je celkem dost, tak dobře zase fimra neplatí. Ptám se proč si nenajde něco blíž, tohle se jí přeci nemůže vyplatit. No ale Martina mi odpovídá, že je tady už zvyklá, že tady pracuje od svého vyučení a že se chtějí s přítelem pokusit o to miminko, takže už se jí nechce nic jiného hledat. No jen zapoměla dodat, že to tady vše nenávidí a že sem chodí s odporem. Zítra měla mít volno a pojede sem 70 km jen na tu poradu, tak to by se mi teda fakt chtělo.
Zapínáme počítat a pročítáme mejly, u některých produktů se mění ceny, takže budeme muset přeceňovat. Dále se mění podmínky věrnostního programu, zatím dostávali zákazníci slevu na nezlevněné zboží, nyní se jim za nákupy vygeneruje voucher v hodněte asi 10% z předchozích nákupů a ten jim bude odeslán na email. Na jeho upatnění mají dva měsíce a musí si ho buď vytisknout, nebo nám ho ukázat na chytrém telefonu, aby jsme si mohli nascenovat do počítače jeho kód. Klesá nám totiž návštěvnost a tak se vedení snaží přilákat nám zákazníky zpět do prodejny.
Když je vše hotovo přichází do prodejny pohledný mladý muž a s úsměvem na rtech jde rovnou k Martině s větou : Do you speak English ? Nou, odpovídá razantně Martina. German.. nevzdává se cizinec. Nou czek... je s ním rychle hotová Martina.
Počkej Marti, vstupuju do toho, od rána jsme nic neprodali, ten týpek vypadá, že má prachy, nemůžeme ho takhle odbýt. Máte přeci na pokladně internet ? Vzhledem k tomu, že moje znalosti cizích jazyků jsou dost chabé, zapínám internet a posunky a lámanou němčinou ukazuji cizinci, aby šel k počítači a napsal mi, co potřebuje. Kliknu na kouzelné slůvko přeložit a dozvídám se, že shání nepromokavou bundu. Ať žijou moderní technologie, vybereme spolu bundu, cizinec pod ní bere i mikinu a funkční tričko, takže odchází spokojený a já vyloženě zářím. Obrátím se výtězoslavně na Martinu a s úsměvem na rtech jí oznamuju, že člověk nemusí bejt chytrej, jen si musí umět poradit. Používat internet na pokladně máme vysloveně zakázáno, zpraží mě Martina. Ještě, že mi do konce pracovní doby zbývá jen pár hodin, zítra snad bude líp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama