Brigádníci

6. září 2017 v 11:18 | Proksovka |  Moje práce
Brigádníci v této firmě jsou kapitolou, kterou úplně nepobírám. Přijímají je již od 15 let, takže žádný z nich nemá podepsanou hmotnou odpovědnost. Tudíš je vůbec nepouští na pokladnu a potom mám teda pocit, že je tam ten bigádník úplně k ničemu.
Ptám se Martiny jak to dělá, když má 12náctku a je tam pouze s brigádníkem. No prostě si vezmu oběd ke kamerám, když vidim, že lidi chtějí platit, tak se vším praštim a běžim jim to namarkovat. Sice mám nárok na 45 minut pauzy, kterou mi nikdo neplatí, ale brigdníka nikdy na prodejně samotného nenechávám. Takže si tu pauzu vlastně nevyberu.. odpovídá mi. Navíc musíš s brigádníky pracovat poučuje mě. Musíš jim vysvětlit, že zákazník nemůže kupovat pouze jeden kus, musí vždy minimálně dva. Pokud něco zkouší v kabince, donést mu k tomu minimálně další dva kusy, vždy u kasy udělat doplňkový prodej (ponožky, prací gely, voňavý panáčci... ) Prostě to musí být pro ně automatický...)
Přemýšlím, kde je vlastně ta hranice, mezi prodavačem, který chce zákazníkovi pomoc a prodavačem, který mu toho chce co nejvíc nacpat. No řekněte sami, jak moc je vám příjemné, když vejdete do prodejny a v mžiku je u vás prodavač s tou debilní otázkou, zda Vám může poradit. Pamatuju si na školení prodejních dovedností, kdy do nás pohledný mladík hustil, že v dnešní době se takhle debilně ptá každý... že musíme být jiní. Zákazníka, který vejde do prodejny ohromit třeba větou : Tak do čeho Vás dneska oblékneme.... ? Na větu, kterou slyšíte téměř od každého zákazníka, že se pouze dívá.. Odpovídat razantně : To jste tady ale špatně, dívat se můžete v kině, to je o patro víš, tady se nakupuje..! Jedno jsem to zkusila a zákazník se na mne díval dost vyděšeně a potom utekl.
Myslím, že tyhle psychlogické kroky fungovali kdysi, když je nikdo neznal a patří spíš do kategorie podomních prodejů, nebo prezentací nádobí, ale určitě ne do kamenné prodejny. I když každý kdo sem vejde je vlastně potenciální zákazník, tak ho musí samotného napřed něco zaujmout. Někteří si v kamenné prodejně jen krátí dlouhou chvíli než nakoupí jejich drahá polovička, někteří shánějí sice něco konkrétního, ale pokud to sami nenajdou, těžko jim nacpete něco jiného, co vůbec nepotřebují. No řekněte sami, jak moc je Vám příjemný prodavač, který Vám tu debilní otázku položí hned u vchodu a potom Vám celou dobu stojí za zadkem... co kdyby jste náhodou jeho cenou radu potřebovali...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama