Dospěláci

20. září 2017 v 22:43 | Proksovka |  Moje děti
Jestli jsem ve svém životě na něco hrdá, tak jsou to moje děti. Vlastně naše děti, jak mě často manžel opravuje, když o nich mluvím. Minimálně jsme je naučili samostatnosti, protože se oba do svých 20 narozenin odstěhovali z baráku.
No asi to bylo trochu i tím, že bydlíme ve strašné díře. Naše vesnice má něco kolem 700 obyvatel, z toho je myslím většina důchodců a také zde končí koleje a v zimě vlastně i silnice, protože se u nás otáčí pluh a silnice se uzavírá, ale zase je tu božský klid. Což, oceníte ve čtyřiceti, ale ne ve dvaceti.
Takže když děti chtěli jít ve městě někam posedět, tak museli stihnout poslední vlak domů v deset večer, nebo pařit až do rána a jet prvním v půl šestý ráno. Proto se oba po svých dvacátých narozeninách rozhodli pro samostatné bydlení ve městě. Syn, který je o dva roky starší si pronajal ve městě byt spolu s dalšími třemi kamarády, aby zvládli platit nájem. O dva roky mladší dcera na to šla více fikaně a napřed si našla ve městě přítele a potom se k němu přestěhovala.
Když se mě někdo zeptá, zda se nám teď doma nestýská, tak odpovídám rozhodně, že ne. Možná to zní trochu nemateřsky, ale kdo žil někdy pod jednou střechou s puberťákama, tak mě určitě chápe. Bylo občas vtipný přijít domu, když se z každýho pokoje ozývala jiná hudba, všude se váleli pohozené kusy oblečení a lednice prázdná.
Nyní přídu domů a jak jsem to tam zanechala, tak to tam stále je. Obě děti mě baví svými telefonáty, když zjišťují jaké to je, když se musí postarat sami o sebe. Syn mi zpočátku stále volal, kde sežene co levněji. Potom si psal o recepty, nejvíc mě asi pobavil, když mi vyprávěl jak si koupil maso na řízky a potom zjistil, že doma nemají paličku. Nebo si koupil pekác na kuře a potom zjistil, že se jim nevejde do trouby.
Dcera ta si pro změnu raději zatím nepořídila pračku, takže pere v igelitkách, předá mi plnou špinavýho prádla a já jí plnou čistýho. No tvrdí, že mají příliš malý byt a pračka se tam prostě nevejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama