Rodinná minulost

25. září 2017 v 14:45 | Proksovka |  Témata týdne
Každá rodina má asi nějakou tu černou ovci. Někoho kdo se nechová podle pravidel, ať už společenských nebo rodinných a vrhá tím na celou rodinu špatné světlo. Ale kdo řekl, která pravidla jsou ta správná ? Nikdo z nás nedostal návod jak žít svůj život a každý se snaží žít, jak nejlíp umí.
Moje matka pochází ze tří dětí, navenek milující sourozenci, kteří se stále snaží pomáhat jeden druhému. Uvnitř autoritativní nejstarší má teta, která vše řídí a má vždy pravdu. Má matka ani bratr si jí nikdy nedovolili odporovat. Myslím, že vše co teta myslela a udělala, myslela vždy dobře, ale nějak se zapoměla zeptat ostatních na jejich názor.
Má matka nebyla zvyklá odporovat nikomu, vdala se, s mým otcem to sice neklapalo, ale rozvod by na rodinu vrhl špatné světlo, takže jsou spolu stále. Nyní je můj otec po mozkové mrtvici, upoután na invalidní vozík a má matka se o něj stará. Ví že to není její povinnost, ale prý je to otázka charakteru a nechat ho v ústavu by nedokázala.
Často svůj život nyní přehodnocuje, přemýšlí o tom, že ho mohla prožít jinak, ale již si připadá moc stará, aby něco měnila. A otec její péči považuje za naprostou samozřejmost, poslouchala ho přece celé jejich manželsrví.
Někdy je mi z toho moc smutno, já byla první, kdo si dovolil žít podle svých představ, kdo řekl tetě to, čeho se všichni ostatní báli a také ta se kterou teta již několik let nemluví. Mrzí mě to, protože jsem u tety prožila hodně hezkých prázdnin a vím, že se o mě často starala, ale ona si teď myslí, že ta špatná jsem já a já nemám sílu jí to rozmlouvat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 25. září 2017 v 17:11 | Reagovat

No, občas je velice dobré rozvířit ty stojaté a připoprdlé vody.
Asi když se na sebe ráno díváš, můžeš se pochválit, to mnoho lidí neumí, nemá na to ty správné koule.
Jenže, každá mince má rub i líc a čím je člověk starší, tím je umírněnější ve vztazích a občas stáhne ten ocas a táhne se stádem...poznáš to sama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama