Zahradničení

27. září 2017 v 15:50 | Proksovka |  Moje zahrádka
Když jsem byla malá, tak měl každý kolem mě svojí zahrádku, teta, babička s dědou a já jsem snila o tom, že až vyrostu, budu mít také vlastní zahrádku. Na které budu pěstovat všechno svoje oblíbené ovoce a zeleninu a kde s bude dařit všem krásným rostlinkám.
S manželem jsem koupili pozemek na stavbu rodinného domu a první co jsme si pořídili byly okrasné stromky na plot, aby na náš pozemek nebylo vidět od sousedů. Hned potom jsme v zahradnictví vybrali deset ovocných stromů. Od každého druhu něco, jak jsem nastudovala v chytrých knihách některé ovocné stromy se musí pěstovat ve dvojicích, jiné jsou samosprašné, takže stačí jeden.
Po dovezení stromků domů, jsme je všechny pečlivě namočili do sudů s vodou a druhý den, jsem vyměřila místa na zahradě, kam stromky zasadím. Manžel měl dost práce se základovou deskou našeho domu, takže sázení stromků zůstalo na mě.
Vyzbrojena krumpáčem a lopatou jsem se do toho psutila hned po snídani, ale ouvej, kam sem kopla, tam jsem narazila na šutr. V poledne jsem měla stěží vykopanou díru na první stromek, ruce mě bolely, okolo díry hromada šutrů, takže jsem zbytek dne trávila tím, že jsem navážela zeminu z druhé části zahrady, aby bylo čím stromek zasypat.
Trvalo mi víc jak týden, než jsem zasadila všech deset stromků, ruce plné mozolů. Místa kam sem chtěla stromky sázet jsem musela měnit, protože jsem prostě občas narazila na šutr, který nedokázal dostat ze země ani můj manžel, takže sem musela díru vykopat vedle.
Ale hurá zadařilo se, všechny stromky mám zasazené, teď už budu jen čekat na sladkou úrodu. Jenže jaké bylo moje rozčarování, když jsem přišla jeden den na zahradu a některé stromky měli ukousané větve, jiné okousaný kmen. Nevěřícně jsem zírala na tu zkázu. No jo no, prohodil manžel, pozemek je kousek od lesa a nemáme plot, to vypadá na srny a zajíce.
Takže sem další dny trávila ošetřováním kůry stromovým balzámem, motáním pletiva kolem stromů a provizornímu oplocení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama