Zákazníci a zdravení

15. září 2017 v 13:04 | Proksovka
Zákazníci to je jedna velká kapitola. Práce prodavačky je práce s lidmi a to je to co mě na ní nejvíc baví.
Zákazníci mě nikdy nepřestanou překvapovat, když už si myslíte, že vás na lidech nic nepřekvapí, tak do prodejny dorazí zákazník a položí vám otázku, kterou by jste nečekali, Například včera : Dobrý den, máte vesty s rukávama ? :)
To je prostě kouzlo práce s lidma, sice mi někdy samozřejmě lezou pěkně na nervy, ale to už k mé profesi patří. Historkama z prodejny bavím potom doma celou rodinu.
Tuhle profesi dělám už nějaký ten pátek, ale co pracuji v obchodním centru, tak stále více postrádám u zákazníků takové ty základní pravidla slušného chování. Třeba klasický pozdrav, lidé velice velmi rychle zapoměli. Já nevím, ale mě příde úplně logické, že když někam vejdu, tak pozdravím. Dokud jsem pracovala v kamenné prodejně, tak tam to bylo automatické, lidé vzali za kliku, otevřeli dveře prodejny a řeli : Dobrý den. Nevím zda je to způsobeno tím, že na prodejně nemáme dveře, ale pouze tu rolovací mříž, která se každé ráno vytahuje nahoru a lidé si neuvědomují, že vchází do prodejny. Nebo zda je to tím, že je v obchodních centrech spousta prodejen a lidé mají pocit, že je zbytečnost zdravit v každé té prodejní jednotce.
Tak možná je to souhra obou těchto věcí, ale když už teda někam vejdu a příde mi zbytečné pozdravit, tak si myslím, že je slušnost alespoň tedy na pozdrav odpovědět. Stává se mi často, že mi do prodejny vejde zákazník, já řeknu : Dobrý den a on nic... dříve jsem často přemýšlela, zda není třeba hluchoněmí, nebo cizinec... což se občas potvrdilo, ale hluchoněmí je tak jeden z tisíce a cizinec jeden ze sta, ostatním je prostě za těžko otevřít pusu a pozdravit :( .
Kam se poděla taková ta úcta jednoho člověka k druhému, říkáme, že dnešní mládež je nevychovaná, ale jak by mohla být vychovaná, když nejsou vychovaní ani dospělí lidé. Kdo jí měl tedy vychovat. Když nezdraví rodiče, nemůžeme přeci čekat, že budou zdravit děti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama