Vůle přežít

3. října 2017 v 8:54 | Proksovka |  Témata týdne
Pořád slyším z médií, že naše populace stárne, že je nás čím dál víc. Díky medicíně se dožíváme stále vyššího věku, ale otázkou je, v jakém stavu se ho dožíváme.
Mého otce postihla v 70 letech mozková mrtvice, bohužel mamka zrovna byla v lázních a našla ho až druhý den. Nevím co otce celou dobu drželo při životě, každopádně máma ho našla v kririckém stavu a s velkým otokem mozku. Následoval transport vetulníkem do nemocnice, operace při níž mu odstranili část lebeční kosti a pobyt na JIPce. Přesto, že nám doktoři dávali mizivou naději, že to přežije, on to dokázal.
Po měsíci na JIPce, pobyl ještě měsíc na neurologii a potom následoval přesun na LDNku. Poškození mozku bylo velké, zůstal ochrnutý na levou část těla, ale jinak si na vše pamatoval a kominikoval s námi normálně, tedy, když pominu, že mu nebylo moc rozumět, kvůli posunuté čelisti.
Bylo to poprvé, co jsem navštívila nemocniční oddělení LDN a pro mě tedy otřesný zážitek. Nevím jak je to na ostatních odděleních, ale v chomutovské nemocnici je toto oddělení v otřesném stavu. První co vás praští přes nos, když tam vejdete je ohromný smrad. Zápach moči je tady všudepřítomný. Úzké pokoje akorát pro tři postele a tři stolky, žádná televize, žádná židle. nebylo si kam sednout.
První nad čím jsem přemýšlela bylo kolik asi stál ten let vrtulníkem, kdy tátu převáželi do nemocnice, kolik stále operace, kolik pobyt na JIPce a potom tohle.... Vyhodí se spoustu peněz pro záchranu života a potom člověka dají sem...
Psala jsem stížnosti, na nemocnici, na pojišťovnu, ale nikdo se neobtěžoval odpovědět.
Kdyby táta jen tušil co ho čeká, byla by jeho vůle žít, také taková ? Ta nemoc z něj udělala úplně jiného člověka, předtím čilý sedmdesátník, plný života. Nyní invalida, který se neobejde bez pomoci druhých.
Mamka to nakonec psychycky nedala a vzala si tátu domů, ale ubíjí je to oba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama