Vánoce

23. prosince 2017 v 0:01 | Proksovka |  Moje práce
Každý kdo někdy racoval v obchodě, určitě ví jak náročná práce to je v období svátků. A co teprve pokud se jedná o ty hlavní svátky v roce VÁNOCE. V obchodě pracuji již nějaký ten pátek, po sedmi letech v potravinách jsem zakotvila v obchodě se sportovním oblečením. A jelikož se tento obchod nachází v nákupním centru, tak vidím to davové šílenství každý den.
Narvaná parkoviště, v pasáži se valí davy lidí a spolu s tím jak se krátí čas do Štědrého dne, tak stoupá i nervozita zákazníků.
Ti kteří ještě před týdnem váhali, zda koupit tento a nebo jiný dárek, dnes berou vše, jen aby už mohli být pryč z toho mumraje.
Každý rok je to úplně stejné, každý přesně víme, kdy vánoce jsou a přesto si to ti lidé pokaždé nechají na poslední chvíli a potom se stresují a snaží se hekticky vše dokoupit, aniž by přemýšleli co vlastně kupují.
Ale o tomhle přeci vánoce vůbec nejsou, paradoxně se nazývají svátky klidu, ale každý kdo byl před vanocemi někdy v nákupáku ví, že tam teda klid rozhodně není. Navíc do všeho toho shonu se z amliónů ozývají koledy, které jedou pořád do kola a většinou již od začátku prosince, takže ti z nás, kteří tam tráví 12 hodin denně, dostávají při prvních tónech koled amok.
Já řeším dárky již většinou začátkem září, pravda, že někdy hledám kam jsem je schovala a někdy koukám na zabalený dárek a přemýsšlím co jsem to vlastně dotyčnému koupila, ale do začátku prosince se snažím mít vše nakoupené, abych nemusela do toho blázince ještě po práci. Myslím, že vánoce jsou tu především proto, abychom zpomalili, zastavili se a zamysleli, čím by jsme svým blízkým udělali radost. Popřemýšlet o tom, co dotyčný dělá rád, co by se mu hodilo a co by mu udělalo opravdovou radost. Ten pocit pokud se přesně trefíte je potom k nezaplacení.
Lidem se ale asi nechce zpomalovat, zastavovat a přemýšlet, jak jinak si vysvětlit, že se dneska dávají pod stromeček peníze. Nebo prostě příde na prodejnu pár a každý si něco vybere a ten druhý mu to zaplatí a řeknou, že to je od Ježíška.
Kde je ale to překvapení.. ta radost s rozbaleného dárku, když vím co v něm je, ještě než ho rozbalím.
Všechny prodejny dnes nabízejí možnost výměny, pokud se netrefíte do vkusu, nebo velikosti, tak kde je problém ?
Je to nedostatek času, nebo strach, že toho druhého neznám tak dobře, abych uhodl co se mu líbí ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama