Výpověď

14. prosince 2017 v 13:02 | Proksovka |  Moje práce
Šla jsem nastartovaná na ranní poradu, s pocitem, že jsem připravená na vše, vstřebávala jsem rady od manžela, jak na co reagovat. Dokonce jsem ráno přemýšlela, zda si nedat panáka na kuráž.
Na prodejně se na sebe všichni mile usmívali, porada byla plná optimismu, jak se nám dobře daří a jaká máme skvělá čísla (tak je prosinec a před vánocemi se daří na všech prodejnách) . No závěr byl takový, že plán určitě přeplníme minimálně o 10% a tím to skončilo.
Byla jsem trochu zaražená, ale jen do té doby než mě vedoucí vyzvala, abych s ní šla na kávu. No a tam to na mě vybalila, jaké má ze mne pocity, jaké pocity mají ze mne pokladní a co jí k tomu mohu říct. Řekla jsem jediné, že v takové atmosféře, jaká je na prodejně a v takovém kolektivu již pracovat nechci a že do konce týdne zašlu na firmu svojí výpověď.
Evidentně jsem jí vzala vítr z plachet, protože se zarazila a zeptala se mne jak mi může pomoci, abych dosahovala lepších výsledků. Takže jsem jí musela chvíli vysvětlovat, že nechci dosahovat lepších výsledků a že nechci být někde, kde se mi nelíbí. Zírala na mne udiveně a začala mi vysvětlovat, že v každé práci je něco, že kdybych věděla jak těžké to má v práci její manžel, proti tomu je to u nás paráda a navíc dobře placená.
Úplně jsem jí dorazila, když jsem jí řekla, že jsem nedávno dostala jednu pracovní nabídku a že jsem se rozhodla jí přijmout i přes to, že půjdu s penězi dolů. Peníze nejsou všechno a v práci trávíme tolik času, že by jsme neměli pracovat někde, kde se necítíme dobře a kde se nám nelíbí. Chi se zase radovat z každého prodaného kusu a ne být naštvaná, že si zákazník koupil pouze jednu věc a já budu mít špatnou kusovost a budu ta nejhorší, protože to budu kazit ostatním.
Myslím, že mne vůbec nepochopila, začala přemýšlet jak to vysvětlí manažerce, tak jsem jí to ulehčila, když jsem jí řekla, že po odeslání výpovědi na firmu pošlu manažerce mejla já.
Mejla jsem poslala včera těsně před odchodem z práce, kdyby manažerka náhodou chtěla volat a probírat to se mnou, aby mne již na prodejně nezastihla. Napsala jsem jí, že jsem na personální oddělení zaslala svou výpověď a že o důvodech, které mne k tomuto kroku vedli si s ní ráda promluvím osobně při její další návštěvě na prodejně. No a potom mi to nedalo a dopsala jsem tam toto :
' Některé věci prostě dělám pro radost a srdcem a to do žádné exelovské tabulky dát nejde. Při vstupním pohovoru jste mi řkala, že jste čistě rodinná firma, tak Vám chci říct, že takovou rodinu bych v žádném připadě nechtěla. '
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama