Manželský slib

5. ledna 2018 v 14:02 | Proksovka |  Témata týdne
Minulý rok jsme s manželem oslavili stříbrnou svatbu. Přišlo mi to až neuvěřitelné, že od doby, kdy jsme si řekli svůj manželský slib již uplynulo 25 let. Byli jsme oba mladí, zamilovaní a mysleli si, že nás čeká pouze růžová budoucnost.
Tehdy bylo zvykem odříkat manželský slib na radnici, či obecním úřadě. Já si vymyslela kostel, přeci jen je to jiné, odříkat celý slib před farářem, rodinou a známými, než odpovědět na úřadě oddávajícímu na otázku ano. Byli jsme oba pokřtění, takže to nebyl takový problém, absolvovali jsme pár schůzek s panem farářem, naučili se některé modlitby a nic nám nestálo v cestě. Dokonce jsme byli první manželé v Chomutově, kteří mělo po pádu komunismu svatbu jen v kostele. Do té doby museli snoubenci ještě na obecní úřad, říci oddávajícímu ano.
Nevím zda nad námi držela ochranou ruku nějaká vyšší moc, ale naše manželství vydrželo. Narodili se nám dvě zdravé děti a i když se občas nad námi objevil nějaký ten mrak, tak jsme to vždy společně ustáli. I teď po těch letech vím, že bych ten manželský slib složila znovu a děkuji za to, že mi osud přivál mého muže do cesty.
Když vidím jak se vyvíjejí vztahy mých dětí se svými partnery, nestačím žasnout nad tím, jak se doba změnila. Oba mají velmi tolerantní partnery, když jeden nemá čas, tak druhý jede na výlet bez něj s partou kamarádů. V jejich vztazích vidím nechuť se nějak omezovat a hlevně neomezovat toho druhého. Nechuť se přizpúsobovat, to ať si raději ten druhý jede sám, když mě se zrovna nechce.
My v jejich věku měli již dvě děti, oni o dětech zatím vůbec neuvažují. Tak si říkám, zda jsme to neměli lehčí ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. ledna 2018 v 19:03 | Reagovat

Je fajn že vám to tak klape ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama