Cvičeníčko

12. února 2018 v 12:39 | Proksovka |  Moje koníčky
Je to už 20 let co v naší obci provozuji něco jako cvičení pro ženy. Sport miluju od malička a od puberty jsem se úplně nadchla pro cvičení. V té době letěl aerobic a mým velkým vzorem byla Olga Šípková.
V 18 jsem si udělala kurz v místním fitku na trenérku arobiku, ale než jsem stihla rozjet nějaké svoje cvičení, otěhotněla jsem a odstěhovala se na malou vesnici. K prvnímu synovi jsme si pořídili ještě dceru a já zjistila jak mě celodenní péče o dvě malé děti zmáhá a jak mi chybí moje milované cvičení. Takže jsme se s manželem domluvili, že 2x týdně večer bude hlídat děti on a já začala jezdit cvičit do nedalekého města.
Cvičení se mi líbilo, jen už tam byla vytvořená taková komunita žen, které chodily cvičit již roky pravidelně, zanly se od malička a moc mezi sebe nikoho nepouštěly. Takže sem se tam cítila taková trochu odstrčená.
Potom mi došlo, že vlastně naše obec má školu i s malou tělocvičnou, tak proč nerozjet vlastní cvičení přímo tam. No a potom to šlo již ráz na ráz, schůzk s ředitelkou, schůzka s vedením obce a bylo to.
Všude mi vyšli vstříc a mohla jsem začít předcvičovat. Vyvěsila jsem pár plakátů, ale na takové malé obci se to rychle roznese i bez plakátů. Z počátku to nebylo úplně jednoduché, sehnat dobrou hudbu a vše sladit, ale nyní je to pro mne již brnkačka.
Za tu dobu co cvičení provozuji se mi vystřídalo v tělocvičně několik generací cvičenek, dokonce občas i nějaký ten chlap. Vedení obce mi pořídilo kvalitní přehrávač a když si jednou za rok zažádám, tak nám kupují i cvičební pomůcky nebo podložky.
Za pronájem tělocvičny nic neplatíme a já jsem se rozhodla, že pro sebe také nic vybírat nebudu, takže naše cvičení je zcela zdarma.
Celé to vlastně dělám hlavně pro sebe, protože když se hodina povede a vidím ty spokojené obličeje, tak to je pro mne ta nejlepší odměna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 15. února 2018 v 9:05 | Reagovat

Jsi dobrá, splnila jsi svůj sen a děláš opravdu prospěšnou věc:-) Já jsem kdysi vedla cvičení s dětmi od 7 do 15 let, sama jsem přitom byla jen o málo starší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama