Žít svůj život

5. února 2018 v 19:55 | Proksovka |  Témata týdne
Když jsem držela poprvé v náručí své děti, tak jsem si uvědomovala jak jsou maličké a zranitelné a že jsem to já a můj manžel, kdo je zodpovědný za jejich budoucí život.
Jenže čas letí hrozně rychle a najednou máte doma dospěláky, kteřá si chtějí žít svůj život podle sebe. To co jste do téhle doby nestihli nebo zanedbali už nikdy nedohoníte, čas nejde vráti zpět. Stojí před vámi výsledky vaší výchovy, nakombinované s vašimy geny a vám nezbývá nic jiného než je prostě vypustit do světa a nechat je žít jejich životy. Není to vůbec jednoduché po všech těch letech, kdy jste se o ně starali, vypiplali je z miminek a najednou jsou to samostatné bytosti, které chtějí žít podle sebe a vaše rady a zkušenosti je příliš nezajímají.
Sami si musí prožít všechny zklamání, aby se z nich mohli poučit a příště jednali lépe a vy tomu můžete jen přihlížet a snažit se jim do života moc nekecat, což je docela těžké, protože v nich stále vydíte ty bezbranné tvorečky, které máte tendenci chránit. Ale nejhorší co může rodič svému dítěti udělat, je odstraňovat mu ze života překážky. Musíte proště doufat, že vaše výchova padla na úrodnou půdu a že jste z toho svého miminka vychovali rozumnou a samostatnou bytost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama