Dopisy

19. března 2018 v 13:37 | Proksovka |  Témata týdne
Dopisy už se dnes moc nepíší, psali se tolik let a teď je čím dál častěji nahrazuje elektronická komunikace. Je to prostě pokrok, je to rychlejší a pohodlnější. Jenže takový dopis měl svoje kouzlo, které mejlům chybí. Každý jinak voněl, každý měl jinou poštovní známku. Bylo spoustu druhů poštovních papírů, dodnes si pamatuji pocity, jaké jsem měla při otevírání dopisů od přátel.
Když šel můj manžel na vojnu, tak mi koupil krabici obálek a poštovních známek, abych mu mohla psát každý den a on každý den psal zase mě. Bylo prima vědět, že každý den, když půjdu domů najdu ve schránce obálku se svým jménem. Jen jsem v té době neměla ráda víkendy a svátky, kdy pošta nechodila.
Je to už téměř 30 let a všechny dopisy, které jsme si v té době psali máme dodnes schované. Tehdy jsem četla každý několikrát, dnes si občas nějaký vytáhnu, když si chci zavzpomínat. Voní minulostí a vždy žasnu, jak jsme se od té doby oba změnili.
Dnes, když mají všichni mobilní telefony a píšou si převážně esemesky, tak si říkám zda nejsou o něco ochuzení. Lidé spolu komunikují přes sociální sítě, každý má spoustu lidí v přátelích, ale vlastně spolu komunikují minimálně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama