Maska

5. března 2018 v 13:33 | Proksovka |  Témata týdne
Někde jsem četla, že svoji pravou tvář lidé ukázují v opilosti a nebo pokud jde o peníze. Pravda je, že většina z nás nosíme na veřejnosti masku.
Třeba já jako prodavačka se musím chovat slušně a uctivě ke každému, kdo vstoupí do prodejny a to i pokud se on tak nechová ke mě. Vlastně pokud jsem v práci, tak svoji pravou tvář nechávám doma a nasazuji si masku prodavačky. Na každého zákazníka se usmívat, být milá a ochotná, i když mi zrovna ten zákazník není sympatický.
Já osobně mám lidi ráda a mám ráda i svoje povolání, takže mi nedělá problém se na lidi usmívat a být na ně milá. Myslím, že to tak má většina lidí, kteří toto povolání vykonávají, ale v minulé práci jsem se setkala i s pravým opakem.
Monika byla prodavačka s nejlepšími výsledky. Třicetiletá vysoká blondýnka s modrýma očima, která nastoupila do firmy hned po svém vyučení a po deseti letech, kdy pro ně pracovala si to tam dovedla totálně zhnusit.
Nikdy jsem nepoznala nikoho, kdo docházal tak dokonale skrýt své pravé já, za profesionální masku. V soukromí mluvila příšerně vulgárně, některá sprostá slova, která vypadla z jejích hezkých úst, jsem slyšela poprvé. Ovšem, když přišla na prodejnu, dokázala si nasadit profesionální masku milé prodavačky a nikdo jiný toho nedokázal prodat tolik jako ona.
Když jsem s ní o tom mluvila v soukromí, tak přiznávala, že tu profesi vlastně nenávidí, ale že se jí nechce shánět nic jiného a díky tomu jaké má výsledky je dobře placená, takže prostě když dorazí do práce,tak tu opravdovou Moniku nechává doma a nasazuje si masku milé a ochotné prodavačky.
Nechápala jsem jak skvěle ovládá doplňkový prodej. Většině z nás bylo proti srsti cpát zákazníkovi další zboží, ale Monika jela dál přes všechny ty NE!!! které od zákazníků slyšela a měla jsem občas pocit, že si ti lidé něco dalšího koupili, už jen proto, aby od ní měli klid.
Být s ní na směně byl fakt zážitek, vidíte jak s úsměvem vítá zákazníka, jak mu skvěle prezentuje zboží, odnese mu ho do kabinky a potom příde za vámi už s naštvaným výrazem a šeptá vám jaký je to kretén a debil. Ve chvíli kdy se zákazník ozve z kabinky, zda by mu mohla přínést jinou velikost, najednou opět přepne na tu milou paní prodavačku a s úsměvem mu nese další zboží.
Občas sem uvažovala, že je jí na prodejně vlastně škoda, protože to co předváděla byl skvělej hereckej výkon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. března 2018 v 15:54 | Reagovat

Teda, takhle bych se přetvařovat opravdu nedovedla :D

2 proksovka proksovka | 5. března 2018 v 19:55 | Reagovat

No setkala jsem se s tím poprvé a doufám, že i naposledy.

3 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 11. března 2018 v 23:02 | Reagovat

Zdovolením dávám do výběru na TT. :) Do lidí prostě člověk nevidí a mnohdy může být překvapen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama