Sousedé

2. dubna 2018 v 22:47 | Proksovka
Dlouho jsem přemýšlela o tom, zda o svých sousedech napsat. Když nad jejich příběhem přemýšlím, tak mi to připadá jako nějaká nepovedená telenovela. Někdy lidi prostě asi zblbnou, ale když to začalo, tak jsme měli pocit, že se sousedka musela zbláznit. Tento příběh je naprosto pravdivý a odehrál se přesně tak jak to píšu.
Bydlíme na malé vesnici a všichni se tady dobře známe. Naši sousedé jsou mladí lidé, něco málo přes 30 a mají dvě malé děti.
Po desetiletém soužití se rozhodli, že je na čase, aby své soužití zlegalizovali a začali plánovat velkou svatbu. Sousedka chtěla svatbu v kostele, ale nebyla pokřtěná, proto začala docházet na faru a byli jsme domluvení, že jí za lmotra půjde můj manžel.
Jenže ke křestu už nedošlo. Jeden den za námi přišel její manžel, že se mu nastávající oznámila, že si našla jiného muže. No mysleli jsme, že špatně slyšíme.
Pak již věci nabraly rychlý spád. Sousedka se odstěhovala k novému příteli, péči o děti si domluvili střídavou a začala tahanice kvůli rodinnému domu, ze kterého chtěla sousedka vyplatit. Sousedovi nepovolili navýšení hypotéky, takže se na domě objevila cedule NA PRODEJ.
Úplně nejhorší bylo, že v domě s nimi bydlel i sousedky starý děda, který neměl kam jít a velice špatně to vše nesl. V té době nás oba zastavovali lidé ve vesnici a ptali se, proš sousedé dům prodávají a co bude s dědou. Když už se našel kupec, tak si to soused rozmyslel a peníze na vyplacení mu nakonec půjčil šéf v práci.
No a pár měsíců na to sousedce vztah s novým partnerem zkrachoval a nedávno se nastěhovala zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 8. dubna 2018 v 12:47 | Reagovat

Heh, obdobný příběh z naší vesnice mám taky, akorát tam nefiguruje roli majetek, víc děti, a ne jen plánovaná svatba, ale svatby, rozvody a návraty. Jo, lidi umí být hodně na palici. Ale aspoň je vidět, že to nejsou tak ojedinělé šílenosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama