Květen 2018

Souboj dvou vlků

16. května 2018 v 22:03 | Proksovka |  Témata týdne
Začala bych asi jednou indiánskou povídkou, kterou jsem kdysi četla. V té povídce vypráví starý indián mladému o souboji dvou vlků, který probíhá uvnitř každého člověka. Jeden ten vlk je hodný a ten druhý zlý. No a ten mladý indián se zeptá : A který z těch vlků nakonec vyhraje ?
Víte jaká je odpověď ? ... NO VYHRAJE PŘECE TEN, KTERÉHO KRMÍTE ...
Nikdo z nás není jen hodný nebo jen zlý, každý máme své dobré vlastnosti a také své špatné vlastnosti a je jen na nás, kterým dovolíme vyplavat na povrch.
Já se snažím chovat se k ostatním lidem tak, jak chci aby se chovali oni ke mě. Snažím se ostatní respektovat a nekritizovat je jen proto, že se nechovají podle mých představ. Ale taky se občas nechám strnout druhými, když začnou někoho pomlouvat a někdy neodolám a přisadím si. Tuhle ošklivou vlastnost máme určitě více my ženy, víc si všímáme ostatních a máme tendenci více druhé kritizovat, jen proto, že se svým chováním nějak odlišují od něčeho co považuje za standartní.
Myslím si, že lidi kteří jsou na ostatní zlí, jsou především nešťastní. Jsou nespokojení se svým životem a asi nevědí jak to jinak dát najevo. Jinak si to nedovedu vysvětlit, protože se domnívám, že mít rád lidi kolem sebe je taková lidská přirozenost, že jsme na světě hlavně proto, aby jsme ostatním pomáhali, protože tím ohromně obohatíme především ten svůj život.

Pojem štěstí

7. května 2018 v 12:04 | Proksovka |  Témata týdne
Slovo štěstí použíme každý často, vzájemně si přejeme hodně štěstí, občas si štěstí závidíme, ale co si vlastně pod tím slovem představit. Každý z nás si pod slovem štěstí představí asi něco jiného, někdo výhru ve sportce, někdo zdravou rodinu...
Jak se říká někomu stačí ke štěstí málo.
Pro mne je velkým štěstím to, že jsem zdravá, mám zdravé děti a skvělého manžela a vlastně k životu už nic víc nepotřebuji. Myslím si, že štěstí je určitý pocit spokojenosti se svým životem, když si člověk uvědomí, že vlastně má vše co k životu potřebuje a po ničem jiném už netouží. Lidé si často stěžují na věci, které jim ke štěstí chybí, ale už zapomínají na ty, které mají. Potom nemohou být nikdy šťastní, když získají jednu věc, která jim ke štěstí chyběla, tak se objeví jiná, o které jsou přesvědčeni, že ji také ke štěstí potřebují.
Někde jsem četla, že se ptali malého dítěte, čím by chtělo být a ono odpovědělo, že by chtělo být šťastné. Je úplně jedno co člověk v životě dělá, pokud mu to přináší ten správný pocit uspokojení

Princové jsou na draka

3. května 2018 v 12:52 | Proksovka |  Témata týdne
Jako malá holka jsem si samozřejmě představovala, že si pro mne jednou princ na bílém koni přijede. Je to asi snem každé malé holky a zřejmě je to způsobeno tou spoustou pohádek, které stíhneme za dětství shlédnout. Pohádky vždy končí krásnou svatbou a potom už jen dodatek : A žili spolu šťastně až do smrti !!!
Jenže v životě potom vlastně zjistíte, že ta svatba je teprve začátek a ten život po ní mnohdy není úplně šťastný. Svým způsobem nám děvčatům vlastně ty pohádky trochu nabourávají pohled na život. Čekáme s otevřenou náručí na nějakého krásného prince, který se jen tak objeví po našem boku a učiná nás šťasnými.
Již jsem nrazila i na parodii na Pohádku o princi žabákovi, kde si princezna místo políbení upekla žabáka k večeři a končilo to větou : A žila šťastně až do smrti, protože nemusela nikomu vařit, prát a po nikom uklízet.....
Mladí lidé často staví krásu na první místo a zapomínají na to, co je opravdu důležité. Tu vnitřní krásu člověka vidíme jen srdcem, ta je naším očím skryta. Často zapomínáme na to, že fyzická krása je pomíjivá. Daleko důležitejší je mít vedle sebe člověka se kterým si rozumíte, který nám rád pomůže a který nás vždy pochopí.
Takže holky nehledejte prince na bílém koni, ale obyčejné kluky vedle kterých se budete cítit jako princezny :)