Princové jsou na draka

3. května 2018 v 12:52 | Proksovka |  Témata týdne
Jako malá holka jsem si samozřejmě představovala, že si pro mne jednou princ na bílém koni přijede. Je to asi snem každé malé holky a zřejmě je to způsobeno tou spoustou pohádek, které stíhneme za dětství shlédnout. Pohádky vždy končí krásnou svatbou a potom už jen dodatek : A žili spolu šťastně až do smrti !!!
Jenže v životě potom vlastně zjistíte, že ta svatba je teprve začátek a ten život po ní mnohdy není úplně šťastný. Svým způsobem nám děvčatům vlastně ty pohádky trochu nabourávají pohled na život. Čekáme s otevřenou náručí na nějakého krásného prince, který se jen tak objeví po našem boku a učiná nás šťasnými.
Již jsem nrazila i na parodii na Pohádku o princi žabákovi, kde si princezna místo políbení upekla žabáka k večeři a končilo to větou : A žila šťastně až do smrti, protože nemusela nikomu vařit, prát a po nikom uklízet.....
Mladí lidé často staví krásu na první místo a zapomínají na to, co je opravdu důležité. Tu vnitřní krásu člověka vidíme jen srdcem, ta je naším očím skryta. Často zapomínáme na to, že fyzická krása je pomíjivá. Daleko důležitejší je mít vedle sebe člověka se kterým si rozumíte, který nám rád pomůže a který nás vždy pochopí.
Takže holky nehledejte prince na bílém koni, ale obyčejné kluky vedle kterých se budete cítit jako princezny :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zlatice Zlatice | E-mail | Web | 3. května 2018 v 14:44 | Reagovat

Já se cítila jako princezna vedle svého prince. Ne dlouho ale i tak to bylo krásné. Díky němu jsem si uvědomila co, v životě nechci. Pro mě dobrá zkušenost pro další život. Oni ti obyčejní kluci nás můžou zklamat stejně jako princové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.