Srpen 2018

Zbytečností

24. srpna 2018 v 14:20 | Proksovka |  Témata týdne
Zbytečností má doma každý z nás určitě spoustu. Už od dětství máme v sobě nějakou takovou touhu pořizovat si věci, které se nám líbí, věci které máme spojené s nějakým zážitkem, suvenýry z dovolené, nevhodné dárky, které je nám líto vyhodit a podobně.
Znáte to určitě všichni. Většinu těchto věcí máme založenou někde ve skříni a teprve, když se doma rozhodneme dělat generální úklid a začneme tyto skříně procházet, zjistíme kolik se nám toho postupem času nakupilo a že většinu z toho jsme vlastně za celou dobu vůbec nepotřebovali. ALE rozhodně to nevyhodíme, protože co kdyby se nám to někdy v budoucnu mohlo hodit. Už nepřemýšlíme nad tím, že když jsme to nepotřebovali v posledních pěti letech, že pravděpodobnost, že to budeme potřebovat v dalších pěti je naprosto mizivá.
Také mám doma skříně plné věcí, které jsem si z nějakého důvodu odněkud přivezla, které mi někdo daroval, nebo které jsem si pořídila za velmi výhodnou cenu, takže nešlo to nekoupit.
No a jak jste na tom vy ?

Televize

15. srpna 2018 v 23:56 | Proksovka |  Témata týdne
Domnívám se, že v dnešní době televize celkem zbytečná je, ale záleží na každém z nás.
Třeba my s manželem televizi doma máme, ale často si stahujeme filmy z internetu do počítače a ten potom připojíme k televizi, aby jsme ten film viděli pohodlně na velké obrazovce. Naše dospělé děti ani jeden televizi nemají a na filmy se koukají přímo na obrazovce počítače.
Občas si televizi pustíme jen tak a mrkneme, co tam zrovna dávají, ale mám pocit, že je to pořád do kola to samé. Filmy, které už jsem viděla mockrát a ještě protkané reklamami, že na film, který trvá hodinu a půl koukáte dvě.
V dnešní době, kdy se na vše co v televizi dávají vlastně můžete podívat na internetu zpětně několik dnů i déle a pustit si to v čase, který vyhovuje vám, je televize asi vážně zbytečná.
Ale vím, že třeba moji rodiče by se bez ní asi neobešli, jsou oba již v důchodu a televize jim vlastně dělá společnost. S počítačem moc kamarádi nejsou a stáhnout si filmy z internetu neumí.
Osobně si myslím, že všichni příliš moc koukáme na různé obrazovky, ať už je to ta televizní, počítačová nebo ta našeho telefonu. Možná by stálo za to, nechat tohle vše doma a vyrazit si do přírody prostě jen s batohem a svačinou.