Maličkosti

22. října 2018 v 10:41 | Proksovka |  Témata týdne
Jako malá jsem velmi ráda kramařila na půdě v domě mých prarodičů. Byla tam taková spousta zajímavých věcí, které voněly dálkou a tajemnem.
Když babička s dědou zemřeli a jejich dům se vyklízel, tak většina těchto věcí skončila v popelnici. Moji rodiče je vnímali jako nepotřebné hlouposti a nechápali jak toho babička s dědou mohli tolik za svůj život nashromáždit.
Pro ně neměli tyto věci žádnou hodnotu, prarodiče měli ke každé takové věci nějakou vzpomínku, která jí tím propůjčovala kouzlo jedinečnosti.
Dnes, když jsou moji rodiče ve věku mých prarodičů, tak mají samozřejmě nashromážděnou podobnou sbírku předmětů, které jsou vlastně k ničemu, ale ke každému tomu předmětu se váže nějaká jejich vzpomínka.
Myslím, že každý z nás máme tendenci schovávat si nepotřebné věci, které nám připomínají nějakou událost nebo zážitek. Když potom tento předmět vezmeme do rukou vyvolá v nás vzpomínky na dovolenou, nějaký výlet, nějaký zážitek s člověkem, který již není mezi námi.... a najednou se zase ve vzpomínkách ocitneme na tom místě kde nám bylo hezky a to je důvod proč si tyto předměty schraňujeme, i když pro ostatní lidi nemají žádnou cenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama