Nikdo není jen dobrý nebo jen zlý

16. října 2018 v 9:26 | Proksovka |  Témata týdne
Myslím si, že lidé jsou na světě především pro to, aby si vzájemně pomáhali. Dokonce jsem někde i četla, že postižení jsou zde proto, aby jsme my zdraví, měli komu pomáhat. Vždy mě to zahřeje u srdíčka, když mohu někomu pomoci, ale ten pocit znáte asi všichni. Takže nevím jak to máte vy, ale já lidem pomáhám především kvůli sobě, kvůli tomu pocitu, který z toho potom mám.
Bohužel to o mne spousta lidí ví, a jsem si vědoma, že toho občas i zneužívají. Ozvou se mi jen, když něco potřebují a já i když vím, že je to od nich vypočítavé, tak jim stejně pomůžu. Asi proto, že mám na tom pocitu, vytvořenou nějakou závislost, nebo možná proto, že neumím lidi odmítat, když mne o něco požádají.
Knihy typu Nauč se říkat NE nebo Nenech se využívat jsem četla už několikrát, ale převést to do praxe prostě neumím.
Zároveň má ale také dny, kdy dovedu být na své okolí pěkně protivná a bohužel to často odnášejí moji nejbližší, protože především doma si dovolíme odhodit tu masku, kterou máme na tváři pro své okolí a být takovými, jací jsme doopravdy.
Potom mne to samozřejmě mrzí, ale slova, která už jsou jednou vyřčena, bohužel nelze vzít zpět.
No a nakonec jsou to moji kolegové se kterými se potkávám v práci. Někteří mi vyloženě nesedí. Když nad tím tak přemýšlím, tak za to nemohou, jsou prostě jiní než já, ale já se k nim nedokážu nějak chovat úplně přátelsky. Stále s tím bojuju, protože mám pocit, že to jak se k nim občas chovám, to že nejsem já, ale někdo jiný. Přemýšlím nad tím co mě na nich vlastně vadí, jetli mám pocit, že mne nějak ohrožují, zatím nevím, snad na to jednou přídu a dokážu svoje chování vůči nim změnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama